Pomozte dětem- autosedačka pro Štěpánka

14. května 2018

„ Sedačka pro Štěpánka“

 

Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům pomáhá především rodinám s dětmi do 18 let věku, které se ocitly v nepříznivé životní situaci. Stejně tomu bylo i v případě malého Štěpánka a jeho rodiny, která se obrátila na naše středisko s prosbou o pomoc. 

Pomozte dětem- autosedačka pro Štěpánka
14. května 2018 - Pomozte dětem- autosedačka pro Štěpánka

Štěpánek je 13 měsíční chlapeček, který žije se svými rodiči a 3 sourozenci v odlehlé části vesnice a od narození trpí astmatem a alergií. Společně se svou maminkou je nucen dojíždět autem do několika kilometrů vzdáleného zaměstnání. Více než hodinovou cestu, musí Štěpánek strávit v autosedačce, která je na něj příliš malá a nevyhovuje ani bezpečnostním požadavkům. Rodina nemá na zakoupení nové sedačky dostatek finančních prostředků. Jeho otec je na invalidním důchodě. Vinou vážné nemoci má doživotní následky, které jej omezují v běžném životě a nedovolují mu nastoupit zpět do zaměstnání. Tím se rodina ocitla v nepříznivé finanční situaci.

I tento příběh má šťastný konec díky podpoře nadace NROS a České televizi, jenž prostřednictvím sbírky Pomozte dětem, na kterou jsme se společně s rodinou obrátili a vypracovali žádost o finanční podporu, přispěli Štěpánkovi na koupi nové bezpečnější autosedačky.

 

Děkujeme.                                                                                       

autor: Bc. Monika Musilová