Vánoční nadílka v Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům

8. ledna 2020

Někdo prožil Vánoce hojně, jiný třeba skromněji, přesto společně s nejbližšími v kruhu rodinném. Pro děti ze sociálně slabých rodin se hojnost i letos skrývala v maličkostech, a to díky lidem, kteří přispěli svými dary do dobrovolné veřejné sbírky „Krabice od bot“. Tuto sbírku vyhlašuje Diakonie ČCE a prostřednictvím partnerského sboru v Semonicích a Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům se dárky dostanou těm nejpotřebnějším. 

Vánoční nadílka v Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům
8. ledna 2020 - Vánoční nadílka v Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům

Hračky a plyšáci tvořili větší část dárků, nechybělo ani oblečení, kosmetika pastelky a další drobnosti. To vše si děti převzaly v rámci vánočního předávání dárků, které se konalo dne 17. 12. 2019 v detašovaném pracovišti v Josefově. S výrazem neskrývané radosti děti obdržely z nashromážděné sbírky zabalený dárek. Protože je každoročně zájem veřejnosti o pomoc veliký, věříme, že i v dalších letech rozzáří spoustu dětských očí a za tuto radost Vám děkujeme.

Děkujeme též společnosti Skanska a. s. a jejím zaměstnancům, kteří skrze projekt „Strom splněných přání“ věnují dětem z našeho střediska vytoužené dárky. V rámci jednoho odpoledne si děti namalují s pomocí pracovníků nějakou reálnou hmotnou věc, obrázky poté putují v adventním čase do pražského sídla firmy Skanska a. s. a je na vůli zaměstnanců, zda se nějakého z přání chopí a rozhodnou se ho splnit. Dárečky jsou poté předány přímo do rukou konkrétních dětí.

 

                                                                        Autor: Karin Ferynová