Vánoční nadílka ve středisku Milíčův dům

15. ledna 2019

Vánoční nadílka ve středisku Milíčův dům

Někdo prožil Vánoce hojně, jiný třeba skromněji, přesto společně s nejbližšími v kruhu rodinném. Pro děti ze sociálně slabých rodin se hojnost i letos skrývala v maličkostech, a to díky lidem, kteří přispěli svými dary do dobrovolné veřejné sbírky „Krabice od bot“. Tu každoročně vyhlašuje Diakonie ČCE v Praze a prostřednictvím partnerského sboru v Semonicích a Diakonie ČCE – středisku Milíčův dům se dárky dostanou těm nejpotřebnějším.

Vánoční nadílka ve středisku Milíčův dům
15. ledna 2019 - Vánoční nadílka ve středisku Milíčův dům

Nejrůznější hračky a plyšáci tvořili větší část dárků, nechybělo ani oblečení, kosmetika pastelky a další drobnosti. To vše si děti převzaly v rámci vánoční besídky, která se konala dne 18.12.2018 v obou pracovištích Jaroměři a Josefově. S výrazem neskrývané radosti si děti za doprovodu pracovníků mohly z nashromážděné sbírky vybrat zabalený dárek, který je nejvíce zaujal. Vánoční atmosféru dokresloval hrou na kytaru semonický farář Radim Žárský, kterému bychom chtěli ještě jednou poděkovat za pomoc.

Rovněž děkujeme společnosti Skanska a jejím zaměstnancům, kteří skrze projekt „Strom splněných přání“ věnují dětem z našeho střediska vytoužené dárky. V rámci jednoho odpoledne si děti namalují s pomocí pracovníků nějakou reálnou hmotnou věc, obrázky poté putují v adventním čase do pražského sídla firmy Skanska a je na vůli zaměstnanců, zda se nějakého z přání chopí a rozhodnou se ho splnit. Dárečky jsou poté předány přímo do rukou konkrétních dětí.

Protože je každoročně zájem veřejnosti o pomoc těm nejchudším veliký, věříme, že i v dalších letech rozzáří spoustu dětských očí.

 

                                                                                                           autor: Karin Ferynová